Pavúk zo sveta za zrkadlom (ponaučenie na konci textu)

Autor: Lukáš Mészáros | 10.10.2014 o 21:30 | Karma článku: 9,36 | Prečítané:  177x

V spätnom zrkadle mojej Alfy romeo sa usídlil malý pavúk a vo svojom novom domove býva už niekoľko týždňov. Každý deň strhnem pavučinu, ktorá mi prekrýva zrkadlo a ďalší deň tam nájdem novú. Prvý týždeň to bola celkom sranda, také milé prekvapenie od usilovného pavúčika. No ďalší týždeň som išiel auto umyť.

Priznám sa, rozhodol som sa ho zabiť prúdom vody z tlakovej hadice. Ono strhávať tu pavučinu stále dookola časom omrzí. Takže som hadicu namieril na späťák a striekal jak blázon s cieľom zbaviť sa návštevníka navždy.
No keď som aj po tomto zákroku našiel ďalší týždeň na zrkadle utkanú novú sieť, uvedomil som si niečo čo ma dosť znepokojilo.
Pavúk v mojom spätnom zrkadle žije už tretí týždeň bez potravy, keďže mu tie jeho pasce neustále ničím. A ešte k tomu sa nedá zabiť litrami vody, ktoré mu cez domov pretieklo. Ako je to možné ? Prečo to robí ? Neverím že je tak blbý aby sa nedovtípil že do svojej pavučiny nič nechytí. Usnovať ju centimeter od rovnej plochy totiž nieje moc účinné. Z taktického hľadiska by bolo lepšie nastražiť pascu vo voľnom priestore, kade prelietava množstvo hmyzu, napríklad  v korune stromu alebo medzi steblami vysokej trávy. Ale on to tak neurobil. On radšej hladuje a čo je ešte divnejšie. Nezomrel. 
Po dlhej úvahe som vymyslel dve teórie, ktoré by mohli tento zvláštny javy vysvetliť. Prvá teória je, že tento konkrétny druh pavúka sa neživí hmyzom ale ľudským strachom (ja osobne k pavúkom nemám dobrý vzťah). Pavučina mu slúži iba ako domov, preto si ju postaví na mieste, ktoré jeho obeť navštevuje pravidelne. Tam ju desí svojou existenciou a zdanlivou nesmrteľnosťou a čím viac sa ho obeť bojí, tým mocnejší sa stáva. Pavúky takto objavili nekonečný zdroj energie pretože čím je pavúk mocnejší, tým viac sa ho človek bojí, a čím viac sa ho človek bojí, tým je pavúk mocnejší. Proste začarovaný kruh. Ak je táto moja teória správna, Boh nám pomáhaj lebo čas vlády ľudí sa pomaly chýli ku koncu svojmu koncu. Toto je však málo pravdepodobné. Reálnejšia sa mi zdá moja druhá teória a to taká, že pavúk ma na tomto svete nejaké poslanie a preto odmieta zomrieť, kým ho nesplní. Dokonca som prišiel aj na to aké poslanie. Rozmýšľajte. Vieme, že pavúk používa svoju sieť ako pascu, do ktorej chytá svoje obete. Vieme tiež, že keby lovil pre jedlo, postaví sieť na inom mieste, kde hmyz lieta vo väčšom počte. Ale on ju postavil tesne pred zrkadlom. Prečo? Treba si položiť inú otázku. Čo vieme o zrkadle, načo sa využíva, v čom je zrkadlo výnimočné? Vidíme v nom svoj odraz. A kto najčastejšie obdivuje svoj odraz v zrkadle? Predsa narcisti!
Tento pavúk je terapeut. Jeho poslaním je chytiť narcistický hmyz a pomôcť mu s jeho problémom. Len takýto druh hmyzu sa chytí do siete, keď príde obdivovať sám seba. A preto je tento pavúk premňa hrdina. Vytrvalo vyčkáva a hladuje, len aby mohol pomôcť menej šťastným muchám, komárom, moliam a tak ďalej. A sľúbené ponaučenie znie: berte si z neho príklad, buďte aj vy vytrvalý, hlavne keď ide o dobrú vec a pomoc druhým. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?